Samo Dingač može od ove berbe pisati kao oznaka geografskog podrijetla na etiketama vina s našega najpoznatijega vinogradarskog položaja. Dingač je jedini položaj uvršten u 16 zaštićenih oznaka izvornosti koje su prema novom pravilniku obvezna informacija na boci ambicioznijih vina. Cijela je lista rezultat naših pristupnih pregovora i prilično nespretni spoj njemačkog tipa etiketiranja, koje smo imali dosad i znači isticanje sorte prije regije ili položaja, te francuskog tipa koji ističe regiju ili položaj, a potrošači su dovoljno educirani da znaju koje sorte ili mješavine se rade u toj regiji. Dingač je, s površinom od 71,5 hektara, što je jedan ozbiljniji vinograd, ali s puno vlasnika, strpan u ravninu s cijelom primorskom Hrvatskom, u kojoj je više od 13.000 hektara pod lozom. Uključujući i Dingač.
Hrvatska je dosad bila podijeljena na dvije vinogradarske regije: kontinentalnu s podregijama Podunavlje, Slavonija, Moslavina, Prigorje-Bilogora, Plešivica, Pokuplje i Zagorje-Međimurje te primorsku s podregijama Istra, Hrvatsko primorje, Sjeverna Dalmacija, Dalmatinska zagora te Srednja i Južna Dalmacija. Po novom, kontinentalna Hrvatska dijeli se na istočnu koja obuhvaća Podunavlje i Slavoniju te zapadnu s ostalim podregijama, a primorska ostaje ista. I sve te regije i podregije uvrštene su u zaštićene znake izvornosti. Novost je i podjela vina po kvaliteti na dvije obvezne kategorije. Prva će nositi samo natpis vino i to je ono što se dosad zvalo stolno vino. Dosadašnja stolna vina s geografskim podrijetlom, kvalitetna i vrhunska vina potpadaju pod zaštićenu oznaku izvornosti. Na njima mora pisati jedna od nabrojenih 16 regija, podregija ili položaj Dingač.
Mogu se navesti i pobliže informacije poput mjesta u kojem je vinograd ili vinogradarskog položaja, a može se, ali ne mora, pisati i sorta ili sorte. Za zaštićenu oznaku izvornosti vino mora biti 100 posto od grožđa uzgojenog i prerađenog u toj regiji ili mjestu, a za zaštićenu oznaku zemljopisnog podrijetla 85 posto grožđa mora biti s tog područja. Ti propisi omogućuju da na vinu od grožđa s Dingača od ove berbe piše samo vino, iako je teško povjerovati da će ga netko tako deklarirati. Može pisati ime regije Primorska Hrvatska, podregije Srednja i Južna Dalmacija, a može pisati i samo Dingač. No moći će pisati i sve to. Dosadašnje kategorije kvalitetno ili vrhunsko vino s kontroliranim zemljopisnim podrijetlom postaju tradicijski izrazi i mogu se, a ne moraju pisati na etiketi te dopuniti izrazima mlado vino, arhivsko ili desertno vino te oznakama predikatnih berbi. Ne treba sumnjati u dobru volju onih koji su ispregovarali ovakve propise, ali treba u njihovo znanje. Propustili su priliku ukinuti besmislene oznake vrhunsko i kvalitetno vina. One su samo naizgled dobar putokaz potrošačima jer vino može biti vrhunsko danas, kad dobiva kategoriju, a ne mora za nekoliko godina. Pa na boci stoji oznaka koja ne odgovara istini. Na sramotu vinara, a ne onoga koji je tu sramotu omogućio.