Sočan, svjež i “traži još” svaki gutljaj Three Stars Bruta 2014., prvog pjenušca koji je plešivička obitelj predstavila javnosti. Samo godinu dana je odležao na kvascima, no nije nimalo običan i odlična je najava berbe 2015. Ona zrije u podrumu, a ima je 4500 boca, na koje će trebati pričekati najmanje do 2018. godine.
- Držat ćemo ga tri godine na kvascima. Toliko zriju i pravi šampanjci. Ovaj je bio za probu i zadovoljni smo. Baza su chardonnay, stare plešivičke sorte i rajnski rizling, a napunili smo ga samo 600 boca da vidimo možemo li se nositi s tom tehnologijom – priča enolog Dominik Jagunić, koji od oca Velimira pomalo preuzima upravljanje prekrasnim imanjem u selu Plešivica nadomak Jastrebarskog. Imaju seoski turizam s 80 mjesta u sali i 40 na terasi te domaćom hranom, ponajprije iz “mesnog laboratorija” djeda Zvonimira.
Među poznavateljima plešivičkih vina proslavili su se tramincem 2009. To suho vino dalo je drukčiji pogled na sortu koju kod nas mnogi vežu uz Ilok. Nema izražen miris poput iločkih traminaca, ali je nakupio više kiselina i zato je pitkiji. Nije to traminac za posebne prilike, kojeg se može popiti čaša ili dvije uz deserte, zrele sireve ili gusju jetru, nego izvrsno vino za češće uživanje uz svima dostupna jela koja se lako pripremaju u svakom domu. Slična je bila i berba 2012., a jako vesele 2014. i 2015. Potonja je iznimno čistog okusa, no još ne sasvim usklađenog mirisa. Treba pričekati koju godinu jer može među najbolje suhe tramince između Elsacea u Francuskoj, Tramina u Italiji i našeg Iloka.
Jagunići u butelje pune i rizvanac, chardonnay, rajnski rizling te sivi pinot, čija je berba 2015. macerirana na bobicama. Ima crvenkastu boju i već je odličan.
Inače, Dominik Jagunić je rođen 1987., koja je bila odlična “berba” za hrvatske vinarske obitelji. Rođeni su Dominikov susjed Josip Korak, Lovro Miklaužić iz Moslavine, David Štampar iz Međimurja, Igor Palčić iz Istre… Svi su upisali Agronomski fakultet i rade u obiteljskim vinarijama.